slovackykruzek.cz > Akce > Články o proběhlých akcich > AKTUALITY ROKU 2015 > Úspěšně skončil 59. Moravský ples

Úspěšně skončil 59. Moravský ples

Úspěšně skončil 59. Moravský ples

Nejlépe o náladě a průběhu 59. Moravském plesu hovoří fotografie. Ale zajímavé je poděkování Soni Plzákové adresované Zpěvulenkám, mužskému sboru i taneční Chase: Všechny srdečně zdravím, tak jsme završili naší snahu Moravským plesem a můžeme si chvilku oddychnout. Po sobotním odpoledním gaučinku, (někteří) jsme se  zmobilizovali a se ctí předvedli Podšablárské pásmo se Straňanskú.  Musím opět vyzdvihnout naše Zpěvulenky, někomu to možná bude už vadit, ale  byly  opět tou  třešničkou na dortu. Děkuji vám.

Také velice hezkým projevem a zpěvem, oslovil diváky Ondra. Odrášku bylo to pěkné a i Podšable jsi kluky dobře naučil, zvládli to pěkně.  Milé a  příjemné překvapení bylo, že chasa byla doplněná staršími tanečníky, Toníček, Jura Trapek, Jožka Harčarik a je vidět, že tancovat nezapomněli, jsme  rádi, že v nich máme oporu. Muzika hrála ochuzená o Kačenku a Martina juniora, což je dost citelné,  ale i přesto vystoupení zahrála pěkně. Velká škoda je, že ozvučení muziky  v sále je katastrofální. Když hrál Žerotín, tak nebyl  slyše vůbec Snažím se už několik let s tím něco udělat, bohužel marně.

Co nás čeká? Setkání Krúžkú ve Skalici,  Praha,  Brno,  Bratislava, asi třetí víkend v květnu. Máme se tam ukázat. Mužský a ženský sbor, chasa, muzika. Byla bych ráda, aby jste s tímto setkáním počítali a čas si udělali. Myslím si, že by to mohl být hezký zájezd.

Těším se na vás, zdraví Soňa

P.s. Jistě na březnové besedě poděkuje Výbor krúžku všem, kteří pomáhali při přípravě, ale zejména při organizaci v průběhu plesu. Zejména je třeba poděkovat Helence Šálové a Božence Růžičkové za předprodej vstupenek. A samozřejmě obrovská práce Soně Plzákové při přípravě, vedení zkoušek a samotném vystoupení Zpěvulenek, Mužského sboru, taneční Chasy i muziky.