O nás

Slovácký krúžek v Praze ( 1896 - dosud), který je nejstarším pražským národopisným spolkem, sdružuje rodáky a  přátele Moravského Slovácka již od konce XIX.století. V současné době je registrováno více než 250 členů.

Krúžek vyvíjí po celý rok aktivní činnost. Členové se scházejí každý měsíc (s vyjímkou prázdnin) na besedách ve vysočanském divadle GONG, každoročně organizuje v květnu Setkání s partnerskými Slováckými krúžky z Brna a Bratislavy. Pravidelnými akcemi je jarní Košt - výstava vín v hotelu Olaška na žižkově, účast na zářijovém Trojském vinobraní, podzimní Kateřinské hody a Vánoční koledování. Největší událostí je Moravský ples v únoru.

Aktivní jsou dvě cimbálové muziky, jedna pod vedením primáše Martina Sochora a Žandár s primášem Ondřejem Blahou. Chasa společně s muzikami a mužským sborem vystupuje na některých folklorních akcích na Slovácku (Strážnice, Starý Hrozenkov, Tvrdonice), ale i v Praze (Setkání lidových muzik).

Mužský sbor pod vedením Soni  Plzákové rovněž s úspěchem vystupuje na řadě akcí včetně koncertů v žižkovském Atriu.

Starostou Slováckého krúžku v Praze je Petr Smetana. Krúžek již řadu let vydává časopis Vědomosť a informuje veřejnost o svých aktivitách na www.kruzekskp.cz.

 

Soubor:
stanovy_slováckého_krúžku_v_praze.pdf
Popis:
Stanovy SK
Formát:
pdf
Velikost:
255kB

left column