slovackykruzek.cz > Akce > Akce již proběhlé > Rok 2015 > Trojské vinobraní 12.9.2015

Trojské vinobraní 12.9.2015

V sobotu 12.9.2015 od 11  hodin bylo v Troji na nádvoří Trojského zámku 17. Trojské vinobraní.

Již tradičně vystoupila CM Martina Sochora a sbory a chasa Slováckého krúžku v Praze.

Pozvánka :

Pražská Troja je z historie i současnosti známá svými vinicemi a vinařství zde má dlouhou tradici. Od roku 1999 zde Městská část Praha-Troja ve spolupráci s Galerií hl. města Prahy pořádá Tradiční slavnosti dobrého vína a burčáku. V roce 2015 se tak uskuteční již 17. ročník Trojského vinobraní, oslav dobrého vína a burčáku, který se bude konat 12. září od 10.30 hodin, tradičně v prostorách zahrady Trojského zámku. Vinobraní bude oficiálně zahájeno v 11 hod. starostou MČ Praha-Troja Ing. Tomášem Bryknarem.

Na nádvoří Trojského zámku budou rozmístěny stánky, ve kterých budou vinaři představovat své produkty. V roce 2014 zde byla prezentována vína z různých vinařských oblastí, např. Vinice Salabka Troja, Znovín Znojmo, Bunža Bzenec, Chateau Lednice, České vinařství Chrámce, Vinařství Krist, viniční altán Gréblovka z Prahy a mnoho dalších. Kromě ochutnávek vín bude nabízen také burčák a v odpoledních hodninách řízená degustace a neformální semináře o víně ve sklepení zámku.

Nejen na ochutnávkách, ale i po celý den budou vinaři představovat svá vína a ochotně zodpovídat dotazy ohledně jeho pěstování a vhodných odrůdách pro danou lokalitu.

Během celého dne bude na severním nádvoří, jižním nádvoří i zahradě zajištěn rozmanitý kulturní program – loutkové divadlo, tanec a šerm, hry, Cimbálová muzika pražského Slováckého krúžku, jeho mužský sbor a tanečníci a další. Zajištěny budou také stánky s občerstvením.

Trojské vinobraní úspěšně proběhlo - fotky jsou ve fotogalerii www.kruzekskp.cz/trojske-vinobrani-2015

Další fotky možno prohlédnout na : http://jave1234.rajce.idnes.cz/Trojske_vinobrani_2015

Soubor:
vinobrani_plakát_2015.pdf
Popis:
Pozvánka
Formát:
pdf
Velikost:
2MB
Soubor:
program.doc
Popis:
Program
Formát:
doc
Velikost:
35kB
Soubor:
plÁnek_celý_areál_.ppt
Popis:
Plánek
Formát:
ppt
Velikost:
728kB