slovackykruzek.cz > Akce > ARCHIV > Archiv 2011 > Setkání muzik

Setkání muzik

Setkání muzik

První listopadový víkend se opět uskutečnilo Setkání lidových muzik, a to na dvou místech v Praze, v pátek 4.11. v KD Letňanka se setkaly dětské muziky  a v sobotu 5.11. v Městské knihovně se na Mariánském náměstí v Praze 1 se představili "dospěláci".

Během dvou festivalových dnů jsme slyšeli pražské lidové muziky Kytice, Gaudeamus, Vycpálkovci, CM Jiřího Janouška, CM Slováckého krúžku Praha, Malou českou muziku Jiřího Pospíšila, dětské muziky Kolíček, Modřenec, Osminka, Notičky z Řevnic, písničky a melodie od Dudácké domažlické muziky, Valašské dětské CM Pramínky z Kopřivnice, Mladých Bruštíků ze Slováckého Strání, Lidové muziky z Chrástu, a také slovenské a cigánské melodie lidových muzik Muzičky a Luny ze Slovenska.

Neodmyslitelným fenoménem Setkání byla v sobotu „Kasací lidová zábava“ dospělých muzik a příchozích diváků při společném kasání s podtextem „Zahrajte tu moji“, která vytvořila tečku za festivalem.

Festival pořádá Folklorní soubor Kytice, o.s. ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR, Kulturním domem Letňanka a Městskou knihovnou v Praze, za finančního přispění Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstva kultury ČR, MČ Praha 18 a Magistrátu hlavního města Prahy. Významným partnerem je také Ochranný svaz autorů,  TG TISK s.r.o. Lanškroun, hlavními mediálními partnery Český rozhlas, Mediatel Zlaté stránky, Radio Proglas, TV NOE, Dětská tisková agentura, Informační centrum Borovice, Lidové noviny, Haló noviny a časopis FOLKLOR.

Kontakt:                                                                       

Jozef Harčarik                                                               Folklorní sdružení ČR
Ředitel festivalu                                                        Senovážné nám. 24, 116 47 Praha 1

Tel. 603 143 791, 724 038 353                                     Tel.: 234 621 218, fax: 224214647

Email:                                              Email:

                                                                                       www.folklornisdruzeni.cz