slovackykruzek.cz > Akce > Články o proběhlých akcich > AKTUALITY ROKU 2012 > Chasa obnovila tradici letních soustředění na Moravě

Chasa obnovila tradici letních soustředění na Moravě

 

Chasa obnovila tradici letních vícedenních soustředění na Moravě

  Koncem července se členové Chasy vypravili na pět dní do Hluku, aby pod vedením svého vedoucího Jožky Bobka potrápili tělíčka a něco se naučili. Sešlo se nás celkem pětadvacet (počet nevídaný) a poctivě jsme cvičili od devíti od rána do šesté večerní. Ondra s Honzou nás pravidelně potrápili u náročné rozcvičky, Jožka se věnoval taneční technice (Danaje, Korytná, Strání. Boršice, Klobúkový a další věci na vystoupení do Polska) a nové věci a inspiraci jsme mohli čerpat od externích lektorů – tanečníků Jany a Kateřiny Poláškových (ty se věnovaly především točkám), Lucie Kapustkové a Davida Pavlíčka (ti nám dali do těla rytmickými a pohybovými cvičeními a zvedačkami) a zpěvačky Kateřiny Novákové (ta nás učila, jak při zpěvu správně dýchat a jak o hlas pečovat). Tomáš Sláma se pak věnoval výuce sedláckých.

 Atmosféra během soustředění byla krásná – Renatka od Jožky se ujala role kuchařky a tak jsme třikrát denně zasedali ke společnému prostřenému stolu a v bříšku pak měli jak v pokojíčku. Po večerech nás při zpěvu na housle doprovázel Martin Sochor junior, dobrého vína bylo dost a nechyběla ani slivovička:) Kromě toho nám Tomáš Sláma připravil překvapení ke svým narozeninám – řízenou ochutnávku vín.  To byl skvělý zážitek. No a v neposlední řadě jsme taky volili stárka...  Jak to asi dopadlo?? (Čtěte v dalším článku.)

 Všichni přítomní členové Chasy ukázali, že jsou plni chuti do tancování i zpívání, že se rádi naučí nové věci a že jsou pro společnou věc ochotni a schopni v třicetistupňových vedrech v tělocvičně potit krev. Jinými slovy: V zimě jedem zas!

Hanka Sklenářová