slovackykruzek.cz > Akce > Akce již proběhlé > Rok 2015 > 59. Moravský ples 21.2.2015

59. Moravský ples 21.2.2015

Moravský ples 2014Moravský ples 2014
Moravský ples 2014

59. Moravský ples v Praze v sobotu 21. února 2015 v Národním domě na Smíchově. Tradičními pořadateli jsou Slovácký krúžek v Praze, Hanáci - spolek rodáků a přátel Hané v Praze a Valašský krúžek v Praze. Plesu se i letos zúčastní na 400 krojovaných tanečníků, zpěváků a muzikantů z folklorních souborů, muzik, krúžků, chas a sborů z Moravského Slovácka, Valašska, Hané, z Prahy, Brna i Bratislavy.

Zahajovací slavnostní program ve Velkém sále začne v 19:30 hodin slavnostním defilé a představením všech krojovaných účastníků. Pořad ve Velkém sále bude pokračovat vystoupením souborů, krúžků a chas s ukázkami tanců ze svých regionů. Po společném zpěvu Moravo, Moravo, slavnostní zahájení zakončí tanec všech účastníků v doprovodu dechové hudby ŠAROVEC z Hluku. Zároveň začnou vystoupení muzik a souborů i v dalších sálech a prostorách Národního domu.

Zájem návštěvníků jistě upoutá tradiční Moravská beseda v podání 30 tanečních párů v hanáckých, slováckých a valašských krojích. Před půlnocí vystoupí ve Velkém sále se svým žertovným pásmem ženský soubor DRMOLICE z Polešovic za doprovodu cimbálové muziky ŽANDÁR.

Na programu 59. Moravského plesu se budou podílet SLPT ŽEROTÍN ze Strážnice, hanácký soubor písní a tanců KLAS z Kraslic, Slovácký krúžek HROZEN a KORDULE z Velkých Bílovic, Slovácký krúžek Svatobořice- Mistřín, Slovácký soubor LÚČKA, Soubor MISTŘÍN, krojované chasy z Němčiček, Podivína a Hluku, Mužský sbor ROVINA, DRMOLICE z Polešovic, valašský soubor KRUŠPÁNEK z Prahy, Slovácké krúžky z Brna a Bratislavy, Mužský a ženský sbor Slováckého krúžku v Praze, pražské pořadatelské krúžky Moravských Slováků, Valachů a Hanáků.

Muziky: Dechová hudba ŠAROVEC, CM DoTanca, Hanácká muzika KLAS, CM Jiřího Janouška, CM Slováckého krúžku v Praze, CM Žandár, Valašská CM KYČERA.

Partneři : CRS ADVERTISING, SATT Praha, ZNOVÍN ZNOJMO, Vinařství Vaďura, ESKIRA.

Mediální partneři: Český rozhlas, DTA, Radio Proglas, TV NOE, DTA.

Další  informace k plesu uvádíme na www.kruzekskp.cz a www.folklornisdruzeni.cz.

Předprodej vstupenek: Helena Šálová, tel. 728 178 017, 244 464 459  a od 2. února 2015 v pokladně Národního domu na Smíchově od 12:00 do 17:30, tel. 731 628 343.