slovackykruzek.cz > Akce > Akce již proběhlé > Rok 2013 > 57. Moravský ples v Praze 23. 2. 2013

57. Moravský ples v Praze 23. 2. 2013

Tradiční Moravský ples se letos uskuteční23.února 2013 ve všech prostorách Národního domu na Smíchově. Pořadateli plesu jsou Slovácký krúžek v Praze, Hanáci- spolek rodáků a přátel Hané v  Praze a Valašký krúžek v Praze ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR. Zahajovací,slavnostní program ve Velkém sále začne v 19:30 hodin průvodem a představením všech účinkujících, kteří si spolu s návštěvníky zazpívají na úvod Moravskou hymnu. 

Pořad ve Velkém sále bude pokračovat vystoupením všech souborů, muzik, sborů, krúžků a chas, které vystřídá tanec v doprovodu dechové muziky Podlužanka z Tvrdonic. Zároveň začnou vystoupení krojovaných i v dalších sálech Národního domu. Velký zájem návštěvníků jistě upoutá tradiční Moravská beseda v podání 30 tanečních párů v hanáckých, slováckých a valašských krojích. Muziky se budou střídat v dalších sálech, a v přilehlých prostorách. Před půlnocí se Velký sál rozezní hlasy mužských a smíšených sborů při společném zpívání.

Na programu 57. Moravského plesu se budou podílet Hanácký národopisný soubor Olešnica z DoloplazBartošův soubor Zlín, Folklorní soubor Svéráz TvrdoniceSoubor písní a tanců Žerotínze Strážnice, Folklorní sdružení Šardičan, Kosteláci z Kostelce u Kyjova, Valašský soubor Krušpánek z Prahy, Chasa Velké Pavlovice, Slovácké krúžky z Prahy, Brna a Bratislavy, Hanáci Praha. Rovněž mužské sbory z Hluku, Mužáci z Podluží, Smíšený sbor z Kostelce u Kyjova, mužský a ženský sborSlováckého krúžku v PrazeMužský sbor FS Šardičan 

Hrát a zpívat budou Dechová hudba Podlužanka,Hanácká muzika Jana Malíčka, Horňácká CM Libora Supa z Velké nad Veličkou, CM  ROVÁŠ ze Zlína, CM Žerotín,
 CM Slováckého krúžku v Praze, Cimbálová muzika Žandár,
Cimbálová muzika Jiřího Janouška a Valašská lidová muzika Kyčera.

Předprodej vstupenek: Helena Šálová, tel. 728 178 017, 244 464 459  a od 1. února v pokladně Národního domu na Smíchově (12:00 17:30).

Další  informace k plesu uvádíme nawww.folklornisdruzeni.cz a www.kruzekskp.cz.

D. Macháček

Foto z plesu 2011 Zdeněk Hrabica