slovackykruzek.cz > Akce > ARCHIV > Archiv 2012 > 16. ročník výstavy moravských a českých vín

16. ročník výstavy moravských a českých vín

Výstava vín spojená s koštem - Informace pro návštěvníky

16. ročník výstavy moravských a českých vín
Soubor:
vystavaVinSKP2011_katalog.pdf
Popis:
Katalog výstavy - 2011
Formát:
pdf
Velikost:
518kB

Vážení přátelé vína,

výstavy moravských a českých vín organizujeme již od roku 1994. První dva veřejné „košty“ jsme pořádali v prostorách KD Barikádníků  - „Barči“ za velkého zájmu krúžkařů, jejich přátel a dalších příznivců dobrého vína. Další tři ročníky výstav probíhaly za velkého zájmu veřejnosti v Kongresovém sále hotelu Ambassador na Václavském náměstí. Poté jsme se přestěhovali do prostor v Kulturním domě GONG ve Vysočanech. Po jednoročním účinkování v holešovické Domovině jsme se opět vrátili do KD Barikádníků, na „Barču“.

Výstava moravských a českých vín se již stala tradiční vinařskou akcí v Praze, kterou pořádáme i proto, že pro nás, milovníky a fandy slováckých písní, tanců a melodií, je folklor neodmyslitelně spojen s pěstováním, výrobou i slavnostmi vína, s ochutnáváním, posuzováním a hodnocením jeho kvality. Všechny ročníky našeho koštu bývají proto spojeny s lidovými písněmi a melodiemi ze Slovácka v podání cimbálových muzik Slováckého krúžku, zpěváků i tanečníků.

Pražské výstavy vín můžeme organizovat především díky přízni a pochopení mnoha desítek moravských a českých vinařů a vinařských firem, jež mají zájem prezentovat svá vína v Praze prostřednictvím tradičního „koštu“ Slováckého krúžku. Košt je spojen s výstavou, která nemá komerční charakter. Mnozí z vinařů se se svými vzorky účastní již řadu let a stali se z nich naši příznivci a přátelé, za což jsme vděční a velmi jim děkujeme.

Výstava moravských a českých vín 2011 - KD Barikádníků
Výstava moravských a českých vín 2011 - KD Barikádníků

V loňském roce jsme vystavovali 373 vzorků, z toho 224 bílých, 18 rosé a 131 červených vín. Rovněž 3 vzorky medoviny. Nejvíce byly zastoupeny z bílých vín odrůdy Veltlínské zelené + červené rané a Ryzlink rýnský, z červených vín to byla odrůda Rulandské modré. Celkem nám svá vína poskytlo 104 vinařů a vinařských firem ze všech vinařských regionů Moravy a Čech. Vše bylo zveřejněno v katalogu a to včetně kontaktů.

I letos chceme navázat na předchozí úspěšné ročníky. Každým rokem se snažíme zajistit ta nejlepší vína od moravských a českých vinařů a vinařských závodů. Věříme, že i letošní 16. ročník výstavy vín spojené s koštem v prostorách legendární „Barči“ uspokojí všechny návštěvníky.

Proto přijďte se pobavit mezi nás a s námi!

Pokud by Vás zajímalo, jak to vypadalo na 15. ročníku výstavy, tak se prosím podívejte na naší fotogalerii, případně můžete nahlédnout do loňského katalogu výstavy.